Uppsala kontakt

Administration

Björn Wallqvist Rektor
Björn Wallqvist

Rektor

bjorn.wallqvist@yrkesplugget.se

018-418 86 34

Sanna Vingren ass. Rektor
Sanna Vingren

Biträdande Rektor & Studie- och yrkesvägledare

sanna.vingren@yrkesplugget.se

070-9574414

Sofie Lendahl
Sofie Lendahl

Koordinator

sofie.lendahl@yrkesplugget.se

070-8180865

Vanessa Toldo kurator
Vanessa Toldo

Kurator

vanessa.toldo@yrkesplugget.se

073-6657949

Emelie Stenberg

Skolsköterska

emelie.stenberg@yrkesplugget.se

070-7336475

Robert Flink IT-ansvarig
Robert Flink

IT-ansvarig & Lärare

robert.flink@yrkesplugget.se

070-243 94 68

Börje Lundén marknadschef Yrkesplugget
Börje Lundén

Marknadschef

borje@yrkesplugget.se

073-529 59 90

Lärare

Anette Rundgren Lärare Transport
Anette Rundgren

Lärare Transport

anette.rundgren@yrkesplugget.se

070-7245879

Anders Eriksson
Anders Eriksson

Lärare Personbilsteknik

anders.eriksson@yrkesplugget.se

073-0205512

Fordon Transport
Anders Henriks

Lärare Fordon Transport

anders.henriks@yrkesplugget.se

073-6743959

Charlott Arapovic

Lärare / Pedagogisk ledare

charlott.arapovic@yrkesplugget.se

070-0475907

Christer Larsson Lärare Transport
Christer Larsson

Lärare Transport

christer.larsson@yrkesplugget.se

070-957 44 11

Francis Larsson

Lärare Historia Samhällskunskap

francis.larsson@yrkesplugget.se

076-2078985

Gunnar Berg

Lärare Matematik

gunnar.berg@yrkesplugget.se

Ida Nilsson Lärare Religion Engelska
Ida Nilsson

Lärare Religion Engelska

ida.nilsson@yrkesplugget.se

070-9574413

Linda Nygren Lärare Bygg
Linda Nygren

Lärare Bygg & Anläggning

linda.nygren@yrkesplugget.se

072 453 1689

Lärare
Marcus Ahlberg

Lärare Fordon Transport

marcus.ahlberg@yrkesplugget.se

076-1012651

Marcus Jansson
Marcus Jansson

Lärare Personbilsteknik

marcus.jansson@yrkesplugget.se

070-4156343

Mats Weström Lärare Idrott och Hälsa
Mats Weström

Lärare - Idrott och Hälsa samt Engelska

mats.westrom@yrkesplugget.se

076-1012652

Michael Nielsen

Lärare Transport

michael.nielsen@yrkesplugget.se

073-6738452

Nicklas Nilsson
Nicklas Nilsson

Programansvarig Fordon / Lärare

nicklas.nilsson@yrkesplugget.se

070-957 44 15

Nicklas Stalén Lärare Bygg
Niclas Stalén

Lärare bygg & anläggning

niclas.stalen@yrkesplugget.se

072 453 1757

Ronnie Gustafsson Lärare Bygg
Ronnie Gustafsson

Programansvarig Bygg & Anläggning / Lärare

ronnie.gustafsson@yrkesplugget.se

076-146 60 77

Robert Flink IT-ansvarig
Robert Flink

IT-ansvarig & Lärare

robert.flink@yrkesplugget.se

070-243 94 68

Samuel Östberg

Programansvarig Transport / Lärare

samuel.ostberg@yrkesplugget.se

076-7635525

Staffan Rodhe

Lärare Matematik

staffan.rodhe@yrkesplugget.se

Transport

Samuel Östberg

Programansvarig Transport / Lärare

samuel.ostberg@yrkesplugget.se

076-7635525

Anette Rundgren Lärare Transport
Anette Rundgren

Lärare Transport

anette.rundgren@yrkesplugget.se

070-7245879

Christer Larsson Lärare Transport
Christer Larsson

Lärare Transport

christer.larsson@yrkesplugget.se

070-957 44 11

Michael Nielsen

Lärare Transport

michael.nielsen@yrkesplugget.se

073-6738452

Bygg

Ronnie Gustafsson Lärare Bygg
Ronnie Gustafsson

Programansvarig Bygg & Anläggning / Lärare

ronnie.gustafsson@yrkesplugget.se

076-146 60 77

Linda Nygren Lärare Bygg
Linda Nygren

Lärare Bygg & Anläggning

linda.nygren@yrkesplugget.se

072 453 1689

Nicklas Stalén Lärare Bygg
Niclas Stalén

Lärare bygg & anläggning

niclas.stalen@yrkesplugget.se

072 453 1757

Personbil

Nicklas Nilsson
Nicklas Nilsson

Programansvarig Fordon / Lärare

nicklas.nilsson@yrkesplugget.se

070-957 44 15

Anders Eriksson
Anders Eriksson

Lärare Personbilsteknik

anders.eriksson@yrkesplugget.se

073-0205512

Marcus Jansson
Marcus Jansson

Lärare Personbilsteknik

marcus.jansson@yrkesplugget.se

070-4156343

Fordon Transport
Anders Henriks

Lärare Fordon Transport

anders.henriks@yrkesplugget.se

073-6743959

Lärare
Marcus Ahlberg

Lärare Fordon Transport

marcus.ahlberg@yrkesplugget.se

076-1012651

Tipsa oss på Yrkesplugget!

Vi gillar att få tips om hur vi kan utveckla vår verksamhet men också om sådant som är bra och fungerar.

Fyll i nedan uppgifter, ett svar kommer till dig inom kort!

Tack för ditt engagemang!