Uppsala kontakt

Administration

Sanna Vingren ass. Rektor
Sanna Vingren

Stf. Rektor & Studie- och yrkesvägledare

sanna.vingren@yrkesplugget.se

070-9574414

Sofie Lendahl
Sofie Lendahl

Koordinator

sofie.lendahl@yrkesplugget.se

070-8180865

Robert Flink IT-ansvarig
Robert Flink

IT-ansvarig & Lärare

robert.flink@yrkesplugget.se

070-243 94 68

Skolsköterska Yrkesplugget
Caroline Wallin

Skolsköterska

caroline.wallin@yrkesplugget.se

072-853 79 21

Lärare

Anette Rundgren Lärare Transport
Anette Rundgren

Lärare Transport

anette.rundgren@yrkesplugget.se

070 424 58 79

Charlott Arapovic

Lärare Svenska

charlott.arapovic@yrkesplugget.se

070-0475907

Peter Karlsson

Utbildningsledare / lärare Transport

peter.karlsson@yrkesplugget.se

076 763 55 25

Christer Larsson Lärare Transport
Christer Larsson

Lärare Transport

christer.larsson@yrkesplugget.se

070-957 44 11

Francis Larsson

Lärare Historia Samhällskunskap

francis.larsson@yrkesplugget.se

076-2078985

Gunnar Berg

Lärare Matematik

gunnar.berg@yrkesplugget.se

Ida Nilsson Lärare Religion Engelska
Ida Nilsson

Lärare Religion Engelska

ida.nilsson@yrkesplugget.se

070-9574413

Linda Nygren Lärare Bygg
Linda Nygren

Lärare Bygg & Anläggning (föräldraledig)

linda.nygren@yrkesplugget.se

072 453 1689

Lärare
Marcus Ahlberg

Lärare Fordon Transport

marcus.ahlberg@yrkesplugget.se

076-1012651

Marcus Jansson
Marcus Jansson

Lärare Personbilsteknik

marcus.jansson@yrkesplugget.se

070-4156343

Mats Weström Lärare Idrott och Hälsa
Mats Weström

Lärare - Idrott och Hälsa samt Engelska

mats.westrom@yrkesplugget.se

076-1012652

Nicklas Nilsson
Nicklas Nilsson

Programansvarig Fordon / Lärare

nicklas.nilsson@yrkesplugget.se

070-957 44 15

Nicklas Stalén Lärare Bygg
Niclas Stalén

Lärare bygg & anläggning

niclas.stalen@yrkesplugget.se

072 453 1757

Ronnie Gustafsson Lärare Bygg
Ronnie Gustafsson

Btr. Rektor Vuxenutbildningen

ronnie.gustafsson@yrkesplugget.se

076-146 60 77

Robert Flink IT-ansvarig
Robert Flink

IT-ansvarig & Lärare

robert.flink@yrkesplugget.se

070-243 94 68

Staffan Rodhe

Lärare Matematik

staffan.rodhe@yrkesplugget.se

Anders Nordholm

Lärare Bygg

anders.nordholm@yrkesplugget.se

070-485 36 07

Carl Hjortnäs

Lärare personbilsteknik

carl.hjortnas@yrkesplugget.se

073-020 55 12

Patrik Brishag

Lärare bygg

patrik.brishag@yrkesplugget.se

070-003 99 31

Rickard Wikander

Lärare transport

rickard.wikander@yrkesplugget.se

070608 95 90

Transport

Peter Karlsson

Utbildningsledare / lärare Transport

peter.karlsson@yrkesplugget.se

076 763 55 25

Anette Rundgren Lärare Transport
Anette Rundgren

Lärare Transport

anette.rundgren@yrkesplugget.se

070 424 58 79

Christer Larsson Lärare Transport
Christer Larsson

Lärare Transport

christer.larsson@yrkesplugget.se

070-957 44 11

Rickard Wikander

Lärare transport

rickard.wikander@yrkesplugget.se

070608 95 90

Bygg

Ronnie Gustafsson Lärare Bygg
Ronnie Gustafsson

Btr. Rektor Vuxenutbildningen

ronnie.gustafsson@yrkesplugget.se

076-146 60 77

Linda Nygren Lärare Bygg
Linda Nygren

Lärare Bygg & Anläggning (föräldraledig)

linda.nygren@yrkesplugget.se

072 453 1689

Nicklas Stalén Lärare Bygg
Niclas Stalén

Lärare bygg & anläggning

niclas.stalen@yrkesplugget.se

072 453 1757

Patrik Brishag

Lärare bygg

patrik.brishag@yrkesplugget.se

070-003 99 31

Anders Nordholm

Lärare Bygg

anders.nordholm@yrkesplugget.se

070-485 36 07

Personbil

Nicklas Nilsson
Nicklas Nilsson

Programansvarig Fordon / Lärare

nicklas.nilsson@yrkesplugget.se

070-957 44 15

Marcus Jansson
Marcus Jansson

Lärare Personbilsteknik

marcus.jansson@yrkesplugget.se

070-4156343

Lärare
Marcus Ahlberg

Lärare Fordon Transport

marcus.ahlberg@yrkesplugget.se

076-1012651

Carl Hjortnäs

Lärare personbilsteknik

carl.hjortnas@yrkesplugget.se

073-020 55 12

Tipsa oss på Yrkesplugget!

Vi gillar att få tips om hur vi kan utveckla vår verksamhet men också om sådant som är bra och fungerar.

Fyll i nedan uppgifter, ett svar kommer till dig inom kort!

Tack för ditt engagemang!