Bromma kontakt

Administration

Björn Westholm rektor Yrkesplugget
Björn Westholm

Rektor

bjorn.westholm@yrkesplugget.se

08-409 14 202

Marita Lieback koordinator Yrkesplugget Bromma
Marita Lieback

Koordinator

marita.lieback@yrkesplugget.se

0840914200

Sabrina Cherif

Studie- och yrkesvägledare / Elevcoach

sabrina.cherif@yrkesplugget.se

08-409 14 209

Caroline Wallin

Skolsköterska

caroline.wallin@yrkesplugget.se

08-409 14 200

Magnus Bergstrand

Ansvarig fastighet & teknik

magnus@yrkesplugget.se

08-409 142 12

Linda Johansson

Ekonomi / Administration

linda.johansson@yrkesplugget.se

08-409 142 06

Börje Lundén marknadschef Yrkesplugget
Börje Lundén

Marknadschef

borje@yrkesplugget.se

073-529 59 90

Programansvariga

Anders Hermanson
Anders Hermanson

Programansvarig, mentor & lärare MC-teknik

anders.hermanson@yrkesplugget.se

076-113 29 62

Nizar Ayad Programansvarig personbilsteknik Yrkesplugget Bromma
Nizar Ayad

Programansvarig & lärare personbilsteknik

nizar.ayad@yrkesplugget.se

072-854 56 13

Mikael Viljanen

Programansvarig Bygg & Anläggning / lärare

mikael.viljanen@yrkesplugget.se

070-48 48 668

Marco Kelo lärare Yrkesplugget Bromma
Marco Kelo

Programansvarig, lärare Transportteknik

marco.kelo@yrkesplugget.se

076-1132961

Lärare

Kerstin Dautel lärare Yrkesplugget Bromma
Kerstin Dautel

Lärare engelska, idrott & hälsa

kerstin.dautel@yrkesplugget.se

076-138 31 01

Malin Falk

Lärare Transport

malin.falk@yrkesplugget.se

076-113 29 69

Nahrin Linkvist lärare Yrkesplugget Bromma
Nahrin Lindkvist

Lärare historia, naturkunskap & samhällskunskap

nahrin.lindkvist@yrkesplugget.se

076-113 29 67

Sussi Mille

Lärare Transport

sussi.mille@yrkesplugget.se

073-693 36 18

Sara Nordblom lärare Yrkesplugget Bromma
Sara Nordblom

Lärare svenska

sara.nordblom@yrkesplugget.se

070-3756949

Anders Hermanson
Anders Hermanson

Programansvarig, mentor & lärare MC-teknik

anders.hermanson@yrkesplugget.se

076-113 29 62

Arian lärare Yrkesplugget
Arian Mambari

Lärare engelska & religion

arian.mambari@yrkesplugget.se

070-003 99 32

Jesper Ström APL ansvarig Yrkesplugget Bromma & Uppsala Personbilsteknik
Jesper Ström

APL-ansvarig personbilsteknik Bromma & Uppsala

jesper.strom@yrkesplugget.se

076-768 89 90

Leffe lärare Yrkesplugget Bromma
Leif Hedberg

Lärare personbilsteknik

leif.hedberg@yrkesplugget.se

076-113 29 66

Mikael Viljanen

Programansvarig Bygg & Anläggning / lärare

mikael.viljanen@yrkesplugget.se

070-48 48 668

Nizar Ayad Programansvarig personbilsteknik Yrkesplugget Bromma
Nizar Ayad

Programansvarig & lärare personbilsteknik

nizar.ayad@yrkesplugget.se

072-854 56 13

Peter Chef Lärare Yrkesplugget Bromma
Peter Chef-Johansson

Lärare matematik

peter.chef_johansson@yrkesplugget.se

070-222 54 05

Rickard Wikander lärare Yrkesplugget Bromma
Rickard Wikander

Lärare Transport

rickard.wikander@yrkesplugget.se

070-608 95 90

Stavros Mitsakis lärare Yrkesplugget Bromma
Stavros Mitsakis

Lärare MC-teknik

stavros.mitsakis@yrkesplugget.se

076-787 21 10

Tomas Jansson

Lärare Bygg

tomas.jansson@yrkesplugget.se

070-736 09 81

Yehia Malla lärare Yrkesplugget Bromma
Yehia Malla

Lärare personbilsteknik

yehia.malla@yrkesplugget.se

076-113 29 68

Marco Kelo lärare Yrkesplugget Bromma
Marco Kelo

Programansvarig, lärare Transportteknik

marco.kelo@yrkesplugget.se

076-1132961

Andreas Essland
Andreas Essland

Lärare personbil

andreas.essland@yrkesplugget.se

0703806956

Erika Karbone Lärare Yrkesplugget
Erika Karbone

Lärare specialpedagog & SVA

erika.karbone@yrkesplugget.se

070 380 67 23

Stefan Christophs

Lärare bygg

stefan.christophs@yrkesplugget.se

070-242 63 32

Robin Hessling

Lärare Personbilsteknik

robin.hessling@yrkesplugget.se

072-4529857

Micke Färdig Lärare Yrkesplugget Bromma
Mikael Färdig

Lärare Transport

mikael.fardig@yrkesplugget.se

076-811 91 00

Patrik Solder

Lärare Transport

patrik.solder@yrkesplugget.se

076-113 29 64

Helena Hjord

Lärare Transport

helena.hjord@yrkesplugget.se

076 146 60 78

Transport

Marco Kelo lärare Yrkesplugget Bromma
Marco Kelo

Programansvarig, lärare Transportteknik

marco.kelo@yrkesplugget.se

076-1132961

Sussi Mille

Lärare Transport

sussi.mille@yrkesplugget.se

073-693 36 18

Micke Färdig Lärare Yrkesplugget Bromma
Mikael Färdig

Lärare Transport

mikael.fardig@yrkesplugget.se

076-811 91 00

Patrik Solder

Lärare Transport

patrik.solder@yrkesplugget.se

076-113 29 64

Sara Nordblom lärare Yrkesplugget Bromma
Sara Nordblom

Lärare svenska

sara.nordblom@yrkesplugget.se

070-3756949

Malin Falk

Lärare Transport

malin.falk@yrkesplugget.se

076-113 29 69

Erika Karbone Lärare Yrkesplugget
Erika Karbone

Lärare specialpedagog & SVA

erika.karbone@yrkesplugget.se

070 380 67 23

Rickard Wikander lärare Yrkesplugget Bromma
Rickard Wikander

Lärare Transport

rickard.wikander@yrkesplugget.se

070-608 95 90

Helena Hjord

Lärare Transport

helena.hjord@yrkesplugget.se

076 146 60 78

Personbilsteknik

Nizar Ayad Programansvarig personbilsteknik Yrkesplugget Bromma
Nizar Ayad

Programansvarig & lärare personbilsteknik

nizar.ayad@yrkesplugget.se

072-854 56 13

Jesper Ström APL ansvarig Yrkesplugget Bromma & Uppsala Personbilsteknik
Jesper Ström

APL-ansvarig personbilsteknik Bromma & Uppsala

jesper.strom@yrkesplugget.se

076-768 89 90

Kerstin Dautel lärare Yrkesplugget Bromma
Kerstin Dautel

Lärare engelska, idrott & hälsa

kerstin.dautel@yrkesplugget.se

076-138 31 01

Leffe lärare Yrkesplugget Bromma
Leif Hedberg

Lärare personbilsteknik

leif.hedberg@yrkesplugget.se

076-113 29 66

Arian lärare Yrkesplugget
Arian Mambari

Lärare engelska & religion

arian.mambari@yrkesplugget.se

070-003 99 32

Yehia Malla lärare Yrkesplugget Bromma
Yehia Malla

Lärare personbilsteknik

yehia.malla@yrkesplugget.se

076-113 29 68

Andreas Essland
Andreas Essland

Lärare personbil

andreas.essland@yrkesplugget.se

0703806956

Robin Hessling

Lärare Personbilsteknik

robin.hessling@yrkesplugget.se

072-4529857

MC-teknik

Anders Hermanson
Anders Hermanson

Programansvarig, mentor & lärare MC-teknik

anders.hermanson@yrkesplugget.se

076-113 29 62

Stavros Mitsakis lärare Yrkesplugget Bromma
Stavros Mitsakis

Lärare MC-teknik

stavros.mitsakis@yrkesplugget.se

076-787 21 10

Nahrin Linkvist lärare Yrkesplugget Bromma
Nahrin Lindkvist

Lärare historia, naturkunskap & samhällskunskap

nahrin.lindkvist@yrkesplugget.se

076-113 29 67

Bygg och anläggning

Mikael Viljanen

Programansvarig Bygg & Anläggning / lärare

mikael.viljanen@yrkesplugget.se

070-48 48 668

Tomas Jansson

Lärare Bygg

tomas.jansson@yrkesplugget.se

070-736 09 81

Peter Chef Lärare Yrkesplugget Bromma
Peter Chef-Johansson

Lärare matematik

peter.chef_johansson@yrkesplugget.se

070-222 54 05

Stefan Christophs

Lärare bygg

stefan.christophs@yrkesplugget.se

070-242 63 32

Tipsa oss på Yrkesplugget!

Vi gillar att få tips om hur vi kan utveckla vår verksamhet men också om sådant som är bra och fungerar.

Fyll i nedan uppgifter, ett svar kommer till dig inom kort!

Tack för ditt engagemang!